Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Films van Rob Moonen in Peerke Donderspaviljoen

John Geerts, zondag 23 oktober 2011zaterdag 30 april 2016

Het Peerke Donders paviljoen gaat twee films van de Tilburgse artiest en kunstenaar Rob Moonen uit de serie ‘Nieuwe Brabanders’ voor een half jaar vertonen. Dat meldt Rob Moonen in een exclusief interview met Tilburgers.nl. Het gaat om twee afleveringen uit een reeks van negen 12-minuten durende documentaires met als titels ‘Zwarte Parels’ en ‘Waar ik ben…’ Donderdag 27 oktober is de opening van de tentoonstelling Tilburg-Cariben die doorloopt tot 7 april 2012.

Rob Moonen vertelt hierover: “Ik ben begonnen met de documentaire-reeks ‘Nieuwe Brabanders’ uit onvrede met de politiek waarin mensen tegen elkaar worden opgezet. Ik kan het niet uitstaan dat mensen zomaar als ‘buitenlanders’ worden weggezet zonder dat gekeken wordt naar de unieke mens die hier in onze omgeving komt wonen en werken. Daarom ben ik bezig met deze reeks. Er volgen nog drie afleveringen en dan is de serie van negen klaar.” Omroep Brabant gaat alle documentaires uitzenden.

Rob Moonen is geboren in Schaesberg (1958) en kwam in 1977 in Tilburg wonen. “Ik ben begonnen bij  de lerarenopleiding Tehatex en heb daarna de Academie voor Beeldende Vorming gedaan. Sindsdien woon en werk ik in Tilburg, dat mijn uitvalsbasis is voor projecten wereldwijd.  Ik zie het werkterrein van de kunst als zeer breed, en pak alles aan, voor deze documentaires heb ik veel onderzoek moeten doen, maar ik ben geen journalist. Geschiedenis is belangrijk, de meeste Nederlanders kennen hun geschiedenis niet, en daar ligt toch de grondslag van de diversiteit van ons land in besloten. In de documentaires staan Brabanders met een niet-brabantse achtergrond centraal. Ze vertellen over hun achtergrond, hun passies en hun gedrevenheid en waarom ze nu juist hier zijn. Omroep Brabant heeft de eerste vier delen uitgezonden, de vijf overige volgen.”

Rob Moonen heeft nog meer ijzers in het vuur: “In Wanroij is nog één MOB-complex overgebleven, dat is een militaire opslagplaats voor materialen dat nog stamt uit de Koude Oorlog. Er waren tientallen MOB-complexen in Brabant en, op deze na, allemaal afgebroken en de terreinen zijn aan de natuur teruggeven. Voor deze in Wanroy ga ik een digitaal project opzetten, waar via een QR-code per gebouw via internet, de bezoeker informatie kan bekijken. Voor een van de vijftien gebouwen maken de wereldvermaarde, Tilburgse componisten Jeroen Strijbos en Rob van Rijswijk de muziek op basis van interviews die ik van Koude Oorlogsveteranen afneem.”

“Daarnaast ben ik samen met  bovengenoemde componisten in opdracht van de  Gemeente Helmond een audiovisuele opera aan het ontwikkelen over de identiteit van die stad. De ouverture ‘Quadrant’ die in 2013 te zien zal zijn is een opmaat naar een groot project waarvan we hopen het in 2018 te kunnen realiseren in het kader van Brabant2018 waarin Brabantstad culturele hoofdstad wil worden.”

“Van augustus 2012 tot en met januari 2013 zal in museum van Bommel van Dam te Venlo een grote tentoonstelling van mijn fotowerken te zien zijn” besluit Rob Moonen. Hier een link naar de films van  ‘Nieuwe Brabanders’

Geen gerelateerde berichten.

Cultuur Evenement Interview Tilburgers Culturele hoofdstad van Europa 2018 BrabantdocumentaireHelmondJeroen StrijbosMOB-complexNieuwe BrabandersPeerke DondersRob MoonenRob van RijswijkWanrooij

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 9
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT
  • Robert Van Rossem op Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • Harry Bouland op Expositie ‘Licht’ werpt een nieuwe blik op de Tilburgse Kunstkring

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes